Menu Close

League Schedule

Registration deadline for summer season on March 1st

November 24th

Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
CoquitlamStrikersCoquitlam CityEcole de Pioneers10:00Bob Lauro
Eastern BlockRidge Meadows FCTC Percy Perry ART09:00Jeff Roberts
Mission FCAndy’s CappsMission Sports Park10:00Paul Dreshner
Port MoodyPoco BluesHeritage10:00Jacob Georges
Tri City ChinesePoco CelticsPanorama10:00Peter Hackett
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
GuardiansByeCleveland09:30 
MountainsideSemiahmooCleveland09:30Bill Sparling
Romania FCFiji VikingsWestburn 210:00Patris Aghakian
SeymourCarib FCInter River 609:30Dietier Balistaire
Ladner FCRichmond UnitedHolly Park grass09:30Errol James
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
America UnidaByeBurnaby Lake 309:45 
Croatia SCSerbia UnitedAdanac SW10:00Alex Vitkovic
Pegasus Old BoysPort MoodyInter River 209:30Ed Pereira,
SeymourCliff SeniorInter River 809:30Obren Mijatovic
Tri-CityLions FCMcLean Park10:00Zdravko Patek
Tugs ClassicInterRay Perrault09:30Bijan Jamshidi
Woody’s FCPoint GreyCedar Park10:00Cody Bargi

 

Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Abbotsford UnitedPIAST FCBabich12:30Mike Dezenco
Aldergrove UnitedChilliwackAAP Southwest10:00Jack Tumber,
Fort UnitedCFC LegendsMcLeod NW10:00Peter Thomas
IFC IndiaAbbotsford FCBonacord Elementary10:00Majar Atwal
Peninsula TransitAkalSouth Surrey AP 510:00Gavin Atwal
PredatorsViti BoysNorth Surrey Oval10:00Dennis Cain
Ridge Meadows FCLangley AcesLarry Walker10:00Chris Leflach

Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Brittania SoccerItaliaAJ Forsyth10:00Laval Jhooty
Burnaby SCRangersBurnaby Lake 110:00Michael Holden
DragonsNorvan VikingsEmpire Turf10:00Martin Schlegel
GladiatorsNorth Shore FCMcMath10:00Mato Lugonjic
Richmond UnitedPort MoodySouth Arm 410:00Andre Matuszeki
SeymourScratchedInter River 509:30Joe Radosevic
Westside VolleyClassicsMusqueam Turf09:00Nebojsa Guzina
SerbiaBye   
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
ChilliwackNorth Delta Stingers 2Tzeachten10:00 
Fort UnitedColumbusSteele Park10:00Mohammad Janiff
Port Moody (60)PoloniaPort Moody Secondary10:00David Tang
Surrey VikingsLegion 88Fraser Heights10:00Birendra Nair
Ben UnitedFirst Capital 1 *Hamilton10:00Jose Zelaya
Delta UnitedSeymourLadner High/South Delta Snr Sec (Tsa)10:00Ken Kelham
Richmond OlympicsAldergrove UnitedSouth Arm 310:00Antonio Frazio
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Aldergrove UnitedDutch MastersAAP Northwest10:00Oskar Kwieton
Stingers Old BoysRichmond Caribbean IslandersPinewood10:00Julian Li
Point Grey ThistlePort Moody (65)Musqueam Turf11:00Don Allison
South HillRichmond CosmosSouth Memorial10:00Joe Soric
Ben UnitedFirst Capital 1 *Hamilton10:00Jose Zelaya

December 1st

Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Andy  CappsCoquitlamStrikersEcole de Pioneers10:00Dave Jones
Coquitlam CityPoco CelticsTC Percy Perry ART09:00Chris Lefloch
Poco BluesEastern BlockMcLean Park10:00Jacob Georges
Port MoodyTri City ChineseHeritage10:00Ross MacPhail
Ridge Meadows FCMission FCLarry Walker10:00Paul Dreschner
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Carib FCFiji VikingsBonacord Elementary10:00Majar Atwal
MountainsideRichmond UnitedCleveland09:30Bill Sparling
SemiahmooGuardiansSouth Surrey AP 510:00Dennis Cain
SeymourRomania FCInter River 609:30Joe Radosevic
Ladner FCByeHolly Park grass09:30 
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
America UnidaPort MoodyBurnaby Lake 309:45Joe Soric
Cliff SeniorPegasus Old BoysWestburn 210:00Alexander Vitkovic
Point GreyInterMusqueam Turf09:00Nebosjsa Guzina
Lions FCSerbia UnitedVan Tech10:00Don Taylor
Norvan VikingsTri City *Inter River 309:30Ed Pereria
Tugs ClassicSeymourRay Perrault09:30Didier Balistaire
Woody’s FCCroatia SCCedar Park10:00Mehran Taghvai
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Abbotsford FCAbbotsford UnitedBabich10:00Oskar Kwieton
AkalIFC IndiaGoldstone10:00Mato Lugonjic
CFC LegendsAldergrove UnitedSouth Surrey 610:00Gavin Atwal
ChilliwackRidge Meadows FCTzeachten10:00James Woodward
Langley AcesPredatorsSteele Park10:00Cody Bargi
PIAST FCPeninsula TransitNorth Surrey Oval10:00Antonio Frazao
Viti BoysFort UnitedAJ Forsyth10:00Kelley Jhooty
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
ClassicsNorth Shore FCJames Hill10:00Peter Thomas
ItaliaBurnaby SCAdanac SW10:00Obren Mijatovic
Norvan VikingsTri City *Inter River 309:30 
Port MoodyGladiatorsPort Moody Secondary10:00Al Gasbarri
RangersDragonsNorseman Park *09:30Reca Nobari
Richmond UnitedBrittania SoccerSouth Arm 410:00Eroll James
SerbiaWestside VolleySapperton10:00Arvind Rattan
SeymourScratchedInter River 509:30 
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Aldergrove UnitedDelta UnitedAAP Northwest10:00Mike Dezenco
ColumbusChilliwackEmpire Turf10:00Michael Holden
Legion 88North Delta Stingers 2Larry Walker12:00Peter Hackett
SeymourFort UnitedInter River 209:30Bijan Jamshidi
Surrey VikingsPort MoodyFraser Heights10:00Jose Zelaya
Ben UnitedRichmond OlympicsHamilton10:00Mohammad Janiff
Richmond CosmosPolonia *South Arm 310:00Doug Newstead
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
First Capital 1Dutch MastersMcLeod NW10:00Birendra Nair
Stingers Old BoysAldergrove United     10:00 
Port MoodyRichmond Caribbean IslandersTrasolini *10:00Julian Li
South HillPoint Grey ThistleSouth Memorial10:00Ken Kelham
Richmond CosmosPolonia *South Arm 310:00 

December 8th

Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Andy’s CappsRidge Meadows FCEcole de Pioneers10:00Peter Hackett
Eastern BlockPort MoodyTC Percy Perry ART09:00Jeff Roberts
Mission FCCoquitlam CityMission Sports Park10:00Oskar Kwieten
Poco CelticsPoco BluesCedar Park10:00Dave Jones
Tri City ChineseCoquitlam StrikersPanorama10:00Jacob Georges
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
GuardiansSeymourCleveland09:30Bill Sparling
Richmond UnitedByeMcMath10:00 
Romania FCSemiahmooWestburn 210:00Ed Pereria
Fiji VikingsCarib FCFraser Heights10:00Jose Zelaya
Ladner FCMountainsideHolly Park grass09:30Bina Singh
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Croatia SCPoint GreyAdanac SW10:00Alexander Vitkovic
InterAmerica UnidaSouth Arm 410:00Mato Lugonjic
Lions FCPegasus Old BoysVan Tech10:00Didier Balistaire,
Port MoodyCliff SeniorHeritage10:00Cody Bargi
Serbia UnitedByeSapperton10:00 
SeymourWoody’s FCInter River 809:30Obren Mijatovic
Tri CityTugs ClassicMcLean Park10:00Mehran Taghavi
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Abbotsford UnitedPredatorsBabich12:30Mike Tuzzi
Aldergrove UnitedAkalAAP Southwest10:00Peter Thomas
Fort UnitedAbbotsford FCMcLeod NW10:00Chris Lefloch
IFC IndiaLangley AcesBonacord Elementary10:00Jitend Prasad
Peninsula TransitViti BoysSouth Surrey AP 510:00Majar Atwal
PIAST FCChilliwackNorth Surrey Oval10:00Patris Aghakian
Ridge Meadows FCCFC LegendsLarry Walker10:00Paul Drescher
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Brittania SoccerPort MoodyLionel Courchene Park 10:00Birendra Nair
Burnaby SCNorvan VikingsBurnaby Lake 110:00Michael Holden
DragonsSerbiaEmpire Turf10:00Joe Radosevic
GladiatorsClassicsMcMath10:00Nebajsa Guzina
ItaliaByeAdanac SW10:00 
North Shore FCRangersRay Perrault09:30Bijan Jamshidi
SeymourScratchedInter River 509:30Yousef Aichour,
Westside VolleyRichmond UnitedMusqueam Turf09:00Errol James
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
ChilliwackBen UnitedTzeachten10:00James Woodward
Fort UnitedPoloniaSteele Park10:00Mike Decenzo
SeymourLegion 88Inter River 209:30Mohammad Janif
Delta UnitedPort MoodyLadner High/South Delta Snr Sec (Tsa)10:00Ken Kelham
North Delta Stingers 2Aldergrove UnitedPinewood10:00Gavin Atwal
Richmond OlympicsSurrey VikingsSouth Arm 310:00Don Taylor
Richmond Caribbean IslandersColumbus *Hamilton10:00Julian Li
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Aldergrove UnitedSouth HillAAP Northwest10:00Kelley Jhooty
Dutch MastersRichmond CosmosSouth Memorial10:00Joe Soric
Point Grey ThistleStingers Old BoysMusqueam Turf11:00Don Allison
Port MoodyFirst Capital 1Ioco Field10:00Al Gasbari
Richmond Caribbean IslandersColumbus *Hamilton10:00 

December 15th

Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Coquitlam CityTri City ChineseTC Percy Perry ART09:00 
Coquitlam StrikersMission FCEcole de Pioneers10:00 
Poco BluesAndy’s CappsMcLean Park10:00 
Poco CelticsPort MoodyCedar Park10:00 
Ridge Meadows FCEastern BlockLarry Walker10:00 
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Carib FCMountainsideBonacord Elementary10:00 
GuardiansRomania FCCleveland09:30 
Fiji VikingsByeFraser Heights10:00 
SemiahmooLadner FCSouth Surrey AP 510:00 
SeymourRichmond UnitedInter River 609:30 
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
America UnidaTugs ClassicBurnaby Lake 309:45 
Cliff SeniorSerbia UnitedWestburn 210:00 
InterSeymourSouth Arm 410:00 
Pegasus Old BoysTri-CityInter River 209:30 
Point GreyLions FCMusqueam Turf09:00 
Port MoodyCroatia SCTrasolini *10:00 
Woody’sByeCedar Park10:00 
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Abbotsford FCIFC IndiaBabich10:00 
AkalRidge Meadows FCGoldstone10:00 
CFC LegendsPIAST FCSouth Surrey 610:00 
ChilliwackPeninsula TransitTzeachten10:00 
Langley AcesFort UnitedSteele Park10:00 
PredatorsAldergrove UnitedNorth Surrey Oval10:00 
Viti BoysAbbotsford UnitedLionel Courchene Park 10:00 
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
ClassicsBurnaby SCJames Hill10:00 
DragonsGladiatorsEmpire Turf10:00 
ItaliaPort MoodyAdanac SW10:00 
North Shore FCRichmond UnitedRay Perrault09:30 
Norvan VikingsWestside VolleyInter River 309:30 
Brittania SoccerByeAJ Forsyth10:00 
SerbiaRangersSapperton10:00 
SeymourScratchedInter River 509:30 
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
Aldergrove UnitedPoint Grey Thistle (65) *AAP Northwest10:00 
Legion 88ColumbusLarry Walker12:00 
PoloniaNorth Delta Stingers 2North Surrey Lower10:00 
Port MoodySeymourPort Moody Secondary10:00 
Surrey VikingsFort UnitedFraser Heights10:00 
Ben UnitedDelta UnitedHamilton10:00 
Richmond OlympicsChilliwackSouth Arm 310:00 
Home TeamAway TeamFieldTimeReferee
First Capital 1Richmond Caribbean IslandersMcLeod NW10:00 
Stingers Old BoysDutch MastersPinewood10:00 
Port MoodyRichmond CosmosIoco Field10:00 
South HillAldergrove UnitedSouth Memorial10:00 
Aldergrove UnitedPoint Grey Thistle (65) *AAP Northwest10:00